Okolice Kryniczna

Kryniczno sąsiaduje bezpośrednio z wioskami:
od południa: Psary, Szymanów,
od zachodu: Rogoż,
od północy: Ligota Piękna,
od wschodu: Malin.

 
Ciekawe miejsca w okolicy:

Pole golfowe TOYA - położone między Krynicznem, Malinami i Rakowem. Wejście na pole od strony Rakowa - jadąc z Wrocławia ul. Kamieńskiego do Krzyżanowic, kierujemy się dalej prosto. Na wysokości wojskowej stadniny koni (Raków po prawej stronie) znajduje się wjazd na pole golfowe. Z Kryniczna mimo, że pole sąsiaduje bezpośrednio z granicami wioski nie ma bezpośredniego wejścia na obiekt. Aby dojechać na pole należy kierować się krajową 5 do Psar i skręcić w lewo do Krzyżanowic. Następnie w Krzyżanowicach skręcamy ponownie w lewo - dalej jak wyżej. W planach pola jest powstanie hotelu oraz kompleksu golfowo-sportowego.


Lotnisko - znajduje się na południe od Kryniczna: jadąc krajową 5 do Psar skręcamy w prawo do Szymanowa. Przejeżdżamy przez cały Szymanów i za około 1km od granic tej miejscowości docieramy do lotniska. W przeszłości obiekt ten organizował wiele imprez: lotniczych i okazjonalnych. Obecnie jest centrum szkolenia szybowcowego. Dla szukających mocnych wrażeń organizowane są kursy spadochronowe. Przy odrobinie szczęścia można trafić na turystyczne przeloty samolotami i motolotniami.


Las Malin-Ligota - pomiędzy Malinem, Ligotą Piękną a Siedlcami i Pierwoszowem rozciąga się las mieszany (drzewa iglaste i liściaste). Taka specyfika lasu powoduje, że runo leśne oferuje nam szereg swoich dobrodziejstw: grzyby, jagody, maliny. Miejsce to jest często wybierane na weekendowe wypady na łono przyrody.


Kąpielisko Wisznia Mała - znajduje się na ulicy Sportowej: wjeżdżając do Wiszni skręcamy przed urzędem gminy w lewo i przejeżdżamy około 500 metrów. Kąpielisko jest czynne przez całe wakacje. Wstęp jest płatny, ale zabezpieczony przez ratownika. Istnieje możliwość wynajęcia domku na terenie kąpieliska. Dla wędkarzy jest to też przystań spokojnego i głównie udanego połowu.

Naczelny

 
 
... Copyright by WeDGe-CMS & EXSO, Kryniczno 2007-2011 ... Program: Michał Klin, Design: Tomasz Matyga ...